Mansur Yavaş’tan 15 Mayıs’a kadar maaş almayacak!

Maaş almayacak, belediyeyi kullanmayacak

– Seçim propaganda gezilerine başlayacağımız için pazartesi gününden 14 Mayıs’a kadar belediyeden maaş almayacağım, izne ayrılacağım. O günden itibaren belediye olanaklarını kullanmayacağım. Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Akşener, bazen de Ekrem Bey’le programlara katılacağız.

Binali Yıldırım için ne demişlerdi?

– Binali Yıldırım’ın da İstanbul’da belediye başkanı seçildiği takdirde aynı zamanda cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atayacağını açıklayanlar kendileri.

Hem belediye başkanlığı hem de cuhurbaşkanı yardımcılığının birlikte yapılması için hiç bir engel olmadığına dair anayasa hukukçularının açıklamaları var. Cumhurbaşkanı yardımcılığı ile belediye başkanlığının bir arada yapılmasına yasal bir engel yok.

Tabiki çift maaş almayacağız…

– Sayın İmamoğlu ve benim daha önceden de belediye başkanlığı görevlerimiz var. Bu tecrübeleri de yansıtacağız. Tabi ki çift maaş almayacağız. Böyle bir durum söz konusu olmaz.

Melih Gökçek’i 15 Mayıs’tan sonra…

– (Melih Gökçek dönemiyle ilgili yolsuzluk dosyalarından neden bir sonuç çıkmıyor?) İnşallah herhalde 15 Mayıs’ı bekliyor hepsi. 3-4 katrilyonluk yolsuzluğu yargıya verdik. Bizim görevimiz bulduğumuz yolsuzluğun üzerine gitmek, ondan sonrası yargının işi.

– İçişleri Bakanı, Ankapark’ta ‘kamu zararı yoktur’ diyerek soruşturma izni vermedi. Eğer Ankapark’ta kamu zararı yoksa, nerede var?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir