İnegöl’deki yangın sonrası Bakan Yardımcısı incelemelerde bulundu

İnegöl’de Salı günü yaşanan ve 10 iş yerinin zarar gördüğü yangın sonrası, bu sabah Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez İnegöl’e geldi. Alanda inceleme yaparak yanan iş yerlerinin sahipleriyle görüşen Dönmez, izlenecek yol haritasıyla ilgili bilgilendirme yaptı.

İnegöl’de Salı günü yaşanan yangının yaralarını sarmak adına çalışmalar sürüyor. Tarihinin en büyük yangınlarından birini yaşayan İnegöl’de başta devlet kurumları olmak üzere herkes sürecin normale dönmesi adına bir dizi çalışma yürütürken, Belediye Başkanı Alper Taban koordinasyonunda bu sabah Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez İnegöl’e geldi. Bakan Yardımcısı Dönmez, alanda inceleme yapıp yangında iş yerleri küle dönen sanayicilerle görüştü.

Bakan Yardımcısı tüm soruları yanıtladı

Sabah 08.30’da yangın bölgesine gelen Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez, burada Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, kurum temsilcileri ve sanayicilerle bir araya geldi. Yangınla ilgili verilen bilgilerin ardından sanayiciler, Bakan Yardımcısı Dönmez’e taleplerini iletti. Karşılıklı istişareler neticesinde firmaların yeniden ayağa kaldırılması adına izlenecek yol haritası belirlenerek firma yetkililerine nasıl bir yol izlemeleri gerektiği aktarıldı. Sanayicilerin soruları üzerine Bakan Yardımcısı Dönmez ilgili kurumların en üst kademede yetkililerini arayarak bilgiler aldı, sanayicileri bire bir bu yetkililerle görüştürdü.

Devlet vatandaşının yanında

Yangın sonrası başta alevlerle mücadele, sonrasında ise firmaların yeniden ayağa kaldırılması noktasında gösterilen çaba için firma temsilcileri teşekkürlerini iletti. Yangının çevredeki diğer adalara sıçramadan gösterilen yoğun çaba ile helikopterler, yangın söndürme uçakları ve 200 dolayında itfaiye aracıyla söndürülmesinin de büyük bir başarı olduğu kaydedildi. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir