Dükkan Kirasını Vatandaş Ödüyor: 4 Dilim Börek 2.400 TL! İstanbul’da Fiyatlar Adeta Çırağan’la Yarışıyor

Dışarda bir kafeye gidildiğinde menünün en ucuzu ya çaydır ya sudur. Fakat artık onu bile içmek bir hayale dönüşüyor. Pandemiyle baş kaldıran küresel ekonomik kriz gıda fiyatlarını da tavan yaptı. Yaptı yapmasına da olay sadece ekonomik kriz mi? Fiyat takibinin yapılamamasının altında işletme sahiplerinin fırsatçılıkları yok mu?

Özellikle İstanbul’da fiyat takibi kavramının hızla yok olmasının altında sadece ekonomik kriz değil patronların fırsatçılığı da yatıyor.

Hava limanlarında da fiyatlar artık akıllara durgunluk veren cinsten. Sabiha Gökçen Hava Limanı’nda bir vatandaşın dört dilim böreğe ödediği ücret “yok artık” dedirtti.

4 DİLİM BÖREK 2.400 TL!

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda çay -ayran içip börek yemek de büyüklüğü 2.499,01 liralık fatura olarak geri dönüyor. Bir bardak çayın 124,95 liradan başladığı fiyatlar, her şeyin içine su böreği 437,33 lira, kıyılmış börek tatmak istediğinizde 499,80 lira, yandan bir de ayran almak denediğinizde 218,66 lirayı buluyor. Boğazınız kuruyup sadece 0,33 ml’lik bir şişede su içmeye kalktığınızda, bir bardak çayla aynı fiyatı hesaplamanız durumunda kalıyorsunuz, 124,95 TL. Kafenin içerdiği toplamda yaklaşık 2.500 liralık paraya ödediği vergi ise sadece 80 TL.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir