Doğu Ekspresi zamlı bilet fiyatları belli oldu. Artık sadece fotoğraflarına bakacağız

Hem yerli hem yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği Turistik Doğu Ekspresi seferleri tüm hızıyla devam ederken 1 günlük tren, 2 gün otel konaklamasıyla bu seferler için yer bulmak için aylar önceden uğraşmak gerekiyordu.

Türkiye’nin her yerinden vatandaşın gitmek istediği bu yolculuk, tur operatörleri aracılığıyla aylar öncesinde planlanıyor.

30-35 saate kadar süren tren yolculuğunda muhteşem manzaralar, derin tarih ve renkli kültürle dolu bir keşif yaşanıyor.

Ankara’dan başlayan ve Kars’ta son bulan tren yolculuğu boyunca kişiler eski kiliseler, tarihi kaleler ve dokusu bozulmamış köylerle dolu bir yolculuk deneyimi yaşatıyor.

Turistik Doğu Ekspresi ile yapılan Kars turları, erken rezervasyon yapıldığında ekstra avantajları da sağlıyor.

Erken planlama, seyahati daha uygun fiyatlara getirirken, tercih edilen vagon tipini seçme ve yerin garantilenmesi gibi olanaklar sunmaktadır.

Her yaştan gezgin için uygun olan bu turlar aileler, arkadaş grupları ve çiftler için unutulmaz anılar biriktirme fırsatı sunarken kartpostallık görüntülerle görsel şölen yaratıyor.

Bölgenin kültürel ve tarihini öneminin anlaşıldığı bu yolculuk deneyimi sonrası kişiler bu anları asla unutamıyor.

Ankara’nın eski tren garından saat 15.00’te kalkan Turistik Doğu Ekspresi, saat 15.55’te hareket edip yolcularına uzun ve keyifli bir tren yolculuğu sunuyor.

KİŞİ BAŞI 10 BİN LİRA

Son 2 yılda yüzde 823 zamlanan trenin bilet fiyatı yeni sezonda 6 bin TL oldu. Asgari ücret zammının ardından fiyatlar yeniden zam geldi.

Artık Doğu Ekspresi bilet fiyatları kişi başı 10 bin liradan başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir