Demirtaş: Beyaz Torosçuların Siyasi Uzantılarını Bize Bırak. Bunların Ağa(R)Babalarına Teslim Olmadık, Artıklarına mı Boyun Eğeceğiz

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Bursaspor- Amedspor maçında 1990’lı yıllarda JİTEM ve faili meçhul cinayetlerle özdeşleşen ‘Beyaz Toros’ ve ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım posteri açılmasına sert tepki gösterdi. Demirtaş, “Sen başını her zamanki gibi dik tut Amedspor ve muhteşem futbolunu oyna. Beyaz torosçuların siyasi uzantılarını bize bırak. Bunların ağa(r)babalarına teslim olmadık, artıklarına mı boyun eğeceğiz” dedi.

Bursaspor’un bugün Amedspor’la kendi sahasında oynadığı maç öncesinde iki takımın futbolcuları arasında gerginlik çıktı. Karşılaşmanın başlamasının ardından, sahaya kurusıkı mermi ile kesici ve delici aletler, tüfek fişeği, maytap gibi cisimler atıldı. Bursaspor taraftarları, tribünde, 1990’lı yıllarda JİTEM ve faili meçhul cinayetlerle özdeşleşen ‘Beyaz Toros’ ve ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım posteri açtı.

Amedspor yöneticileri, futbolcularının fiziki saldırıya uğradığını açıkladı. Gerginliğin büyümesi üzerine Amedspor futbolcuları sahadan çıkarıldı. Maç gecikmeli olarak oynandı.

Selahattin Demirtaş, Bursa’daki maçta yaşananlara sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla tepki gösterdi. Demirtaş’ın avukatları aracılığıyla kullandığı Twitter hesabından bu akşam yaptığı açıklama şöyle:

“Sen başını her zamanki gibi dik tut Amedspor ve muhteşem futbolunu oyna. Beyaz torosçuların siyasi uzantılarını bize bırak. Bunların ağa(r)babalarına teslim olmadık, artıklarına mı boyun eğeceğiz!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir