Cumhurbaşkanı Erdoğan: Elektrikte Nisan’da yüzde 15 doğal gazda da yüzde 20 indirim olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından satır başlıkları;

Felaketin yıkıcı etkilerine maruz kalmış insanlarımızın yanlarına gidiyoruz. Hem kalıcı konutlarımızın temellerini atıyor hem de iftarda vatandaşlarımızla hasbihal ediyoruz.

Mümkün olan en fazla sayıda ilimizi ziyaret ederek vatandaşlarımızla buluşmak istiyoruz. Seçim gündemiyle ilgili değişen gündemle sizin ihtiyaçlarınızı unutturmaya asla izin vermeyeceğiz.

Bizim kalbimizde elimizde hep deprem bölgesi olacak. geçici barınma merkezlerimizi yaygınlaştıracağız. Kalıcı konutlarımızın inşasına 1 yılda bitecek şekilde hızla devam ediyoruz.

Togg satışa çıkıyor

Pazartesi günü TOGG yöneticileri misafirimiz olacak. En başından bu yana ‘Yapamazsınız’ dedikleri TOGG 177 binin üzerinde ön sipariş aldı. Bu tablo gerçek anlamda ilk yerli otomobilimize milletimizin sahip çıktığını gösteriyor.

Her başarının ardından büyük bir gayret var. Üretilecek ilk TOGG’a talip olduğumuzu söylemiştik. Pazartesi günü aracımızı teslim alacağız. Seçime kadar en fazla sayıda ilimizi ziyaret ederek vatandaşlarımızla kucaklaşmayı hedefliyoruz.

Elektrikte Nisan’da yüzde 15, doğal gazda da yüzde 20 indirim olacak

Arife günü Karadeniz gazının Filyos işleme tesisine getirme törenini yaparken milletimize çok güzel müjdelerimiz olacak. Arama sondaj gemilerimizin geceli gündüzlü çalışmasıyla 2 bayramı bir arada yaşayacağız. Şimdiden 2 ayrı müjdeyi milletimizle paylaşıyoruz.

Birincisi elektrikte tüm abone gruplarında nisan ayından itibaren yüzde 20 indirime gidiyoruz. İkincisi sanayicilerin kullandığı doğal gaz tarifesinde yine nisan ayından itibaren yüzde 20 indirim yapıyoruz.

Bin yeni madenci alacağız

Madencilerimize güzel bir haberimiz var. Kamuya ve özel sektöre de görev yapan 11 bin madencimiz deprem bölgesinde çalışarak milletimizin gönlünü aldı. Bin yeni madenci alacağız. Diğer alanlarda da diğer atacağımız adımlar bunlar: Ankara-Sivas hızlı tren hattında seferlerin başlama heyecanını hemşerilerimizle beraber yaşayacağız. Adam Sivaslı ama “Sivas’a hızlı trene ne ihtiyaç var” diyor. Bu adam 6’lı masada. Bunları anlamak mümkün değil.

14 Mayıs seçimleri

Seçimden milletimizin desteğiyle zaferle çıktıktan sonra da eser ve hizmetlerimize kesintisiz bir şekilde devam edeceğiz. 2002 seçimlerine tek başına iş başına diye girmiş milletimizin teveccühü ile göreve gelmiştik.

Önceki gün itibarıyla cumhurbaşkanı adayları belli oldu, 4 cumhurbaşkanı adayı bulunuyor. Ülkemiz için hayırlara vesile olsun. Milletimizin 14 Mayıs’ta da kendisi için doğru kararı vereceğine inanıyoruz. 7’li koalisyon 14 Mayıs’ta kesin bir yenilgiye uğrayıp siyasi mevta olacak. Kumar masası olan, birbirlerine pusu kuran ve kaostan başka vaadi olmayan 7’li koalisyon kesin bir yenilgiye uğrayacak. Önümüzdeki seçimlerde tüm cumhurbaşkanı adayları ve partilerden beklentimiz rekabetin çıtasını eser ve hizmet yarışının altına düşürmemektir.

‘Yalanlarla milletimizin kafasının bulandırılmasına müsaade etmeyeceğiz’

Mitinglerimizde yüksek sesli müzik kullanmayacağız. Muhalefetin aymazlığına rağmen biz taviz vermeyeceğiz. Böyle bir dönemde bile çıkar peşinde koşanlar aitibar etmeyeceğiz. Eleştirilerimizi dillednireceğiz, hadisizliklere gereken cevabı da vereceğiz. Yalanlarla milletimizin kafasının bulandırılmasına müsaade etmeyeceğiz.

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir